| Ürün ID | 222177 |
|---|---|
| Marka | nVIDIA |
| Model | DGX Spark |
| GPU | Grace Blackwell 10 |
| CPU | Arm |
| CUDA Cores | 6144 |
| Tensor Cores | Gen 5 |
| RT Cores | Gen 4 |
| Tensor Performance | 1 PFLOP FP4 |
| System Memory | 128 GB DDR5x Low Profile |
| Memory Interface | 256-bit |
| Memory Bandwidth | 273GB/s |
| Depolama | 4 TB NVMe M.2 SE |
| USB | 4 USB Type-C |
| Ethernet | 10GbE (RJ-45) |
| NIC | ConnectX-7 Smart NIC @ 200 Gbps |
| Wi-Fi & Bluetooth | WiFi 7 |
| Bluetooth | BT 5.4 |
| Audio-output | HDMI multi kanal |
| Power Supply | 240 w |
| GB10 TDP | 140 w |
| Display Soket | HDMI 1.2a |
| NVENC / NVDEC | 1x / 1x |
| İşletim sistemi | NVIDIA DGX |
| Ebat | 150 × 150 × 50.5 mm |



